Biuro AP

poniedziałek – piątek: 08:00 – 16:00

Maciej Stroiński
Sekretarz Generalny AP, Dyrektor Zarządzający

zarządza pracą biura Aeroklubu Polskiego i odpowiada za jego efektywne funkcjonowanie. Wraz z Zarządem AP reprezentuje AP na zewnątrz. Ponadto odpowiada za komunikację pomiędzy pracownikami i interesariuszami biura, a Zarządem. Zajmuje się budowaniem relacji z partnerami biznesowymi AP. Odpowiedzialny za realizację strategii Aeroklubu Polskiego w zakresie szeroko pojętej promocji sportów lotniczych. Zajmuje się planowaniem działań z zakresu PR, media relations, budowania i utrzymywania stałych relacji z mediami, podmiotami związanymi z lotnictwem oraz z członkami Aeroklubu Polskiego.

sgap@aeroklubpolski.pl

m.stroinski@aeroklubpolski.pl

Dział Szkolenia
 OLYMPUS DIGITAL CAMERA  Ryszard Michalski

Szef Szkolenia, Zastępca Dyrektora Zarządzającego

odpowiada za całokształt spraw związanych z prowadzeniem szkoleń lotniczych, w tym za poprawność instrukcji oraz programów szkoleń lotniczych w Organizacjach Szkolenia aeroklubów regionalnych i szkół, korzystających z dokumentacji szkoleniowo-operacyjnej AP. Prowadzi nadzór nad działalnością w zakresie bezpieczeństwa lotniczego oraz organizuje szkolenia metodyczne szkoleniowej kadry kierowniczej aeroklubów regionalnych

r.michalski@aeroklubpolski.pl

Dział Sportowo-Organizacyjny

Beata Kurek

Kancelaria

odpowiada za sprawnie funkcjonującą kancelarię AP. Wspiera pracę biura poprzez zapewniane prawidłowego przepływu informacji i korespondencji.  Zajmuje się sprawami związanymi z licencjonowaniem zawodników i klubów sportowych.Odpowiada również za przyznawanie i prowadzenie ewidencji licencji skoczków spadochronowych oraz kart IPPI dla pilotów paralotni i lotni, licencji sędziów sportowych w modelarstwie lotniczym.

biuro@aeroklubpolski.pl

licencje@aeroklubpolski.pl

b.kurek@aeroklubpolski.pl

tel. 22 55 67 300

_MG_3439 - ok

Barbara Dobrowolska

Specjalista ds. Organizacyjno-Szkoleniowych

zajmuje się opracowywaniem wniosków, załączników do wniosków oraz sprawozdań i rozliczeń związanych z realizacją zadań zleconych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ponadto współpracuje z trenerami oraz komisjami specjalnościowymi w zakresie opracowywania kalendarzy imprez, ofert oraz sporządzania innej niezbędnej dokumentacji do realizacji i rozliczeń zadań dotowanych przez MSiT w sporcie lotniczym.

b.dobrowolska@aeroklubpolski.pl

jarek3

Jarosław Darski

Główny Specjalista ds. Sportu

zajmuje się opracowywaniem wniosków, załączników do wniosków oraz sprawozdań i rozliczeń związanych z realizacją zadań zleconych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ponadto jest odpowiedzialny za przyznawanie i ewidencjonowanie odznak sportowych. Prowadzi także statystyki medali zdobytych w Mistrzostwach Świata i Europy oraz zestawienia wymagane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, COS i GUS.

j.darski@aeroklubpolski.pl

Dział Prawny
 Zdjęcie

Piotr Czarnecki

Specjalista do spraw prawnych

odpowiada za  przygotowywanie pism sądowych, projektów umów i składanie wniosków do KRS. Współpracuje z komornikami w ramach postępowań egzekucyjnych przeciwko dłużnikom AP. Zajmuje się przygotowywaniem i obsługą posiedzeń Zarządu AP. Prowadzi zestawienie uchwał Zarządu AP. Obsługuje również organy AP.

p.czarnecki@aeroklubpolski.pl

Dział Finansowy
 Grażyna Bardzel
Specjalista ds. Księgowych

odpowiada za wystawianie dokumentów finansowych (noty za składki, faktury VAT), windykację należności wobec dłużników AP oraz kasę firmową. Ponadto dba o rozrachunki z tytułu OPP, przelewy krajowe i zagraniczne, kontakt z biurem księgowym.

Dział PR & Marketing

Żaneta Banaśkiewicz

PR & Marketing Manager

Odpowiada za kształtowanie wizerunku firmy, kontakty, budowanie i utrzymywanie dobrych relacji z mediami, organizacja konferencji prasowych oraz eventów, przygotowywanie materiałów informacyjnych wewnętrznych i zewnętrznych.

Wraz z Sekretarzem Generalnym zajmuje planowaniem działań z zakresu PR, media relations a także stroną internetową i social mediami Aeroklubu Polskiego

z.banaskiewicz@aeroklubpolski.pl