Zarząd AP

Prezes Aeroklubu Polskiego - Włodzimierz SkalikWłodzimierz Skalik

Prezes Aeroklubu Polskiego

Urodzony w 1959r. Zrzeszony w Aeroklubie Częstochowskim, gdzie pełni społeczną funkcję Prezesa Aeroklubu Częstochowskiego. Prywatny przedsiębiorca, Prezes WILGA Sp. z o.o. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Europy i Świata, instruktor pilot samolotowy.

S. HaczynskiStanisław Haczyński

Wiceprezes Aeroklubu Polskiego

Urodzony w 1961r. Absolwent Politechniki Wrocławskiej Wydział Mechaniczny. Ukończył także studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu specjalność zarządzanie firmą w warunkach gospodarki rynkowej. Zrzeszony w Aeroklubie Zagłębia Miedziowego w Lubinie, gdzie pełni funkcję prezesa w Aeroklubie Zagłębia Miedziowego w Lubinie. Od sierpnia 2014 Przewodniczący Rady Centralnej Szkoły Szybowcowej AP w Lesznie. Od 2005r. prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Oaza we Wrocławiu. W latach 2001-04 członek zarządu i prezes Chemipol SP. z o.o. we Wrocławiu. Wcześniej w latach 1989-2000 zatrudniony w Polar S.A. we Wrocławiu na stanowiskach specjalisty i kierownika w działach obsługi technicznej (serwis) i organizacji. Pełnił też rolę syndyka i likwidatora przedsiębiorstw i spółek prawa handlowego i cywilnych. Pilot szybowcowy I kl., instruktor szybowcowy II kl., pilot samolotowy turystyczny.

Paweł KosPaweł Kos

Wiceprezes Aeroklubu Polskiego

Absolwent Politechniki Krakowskiej oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki. W latach 2007-2009 pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Aeroklubu Nowy Targ, a w latach 2011-2013 był członkiem Komisji Rewizyjnej Aeroklubu Polskiego. Od końca roku 2009 do dnia dzisiejszego pełni funkcję Prezesa Aeroklubu Nowy Targ. W latach 2009-2010 zaangażowany w pracę Komisji ds. nadania osobowości prawnej Szkołom Szybowcowym AP, a od lutego 2014r. zasiada w Radzie GSS Żar AP. Jego doświadczenie lotnicze to ponad 800 h spędzonych w powietrzu. Posiada licencję szybowcową z uprawnieniami instruktora I kl. oraz licencję samolotową turystyczną. Jest w trakcie zdobywania licencji pilota samolotowego zawodowego.

Marcin PrusaczykMarcin Prusaczyk

Skarbnik Aeroklubu Polskiego

Urodzony w 1970r. Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydział Elektroniki oraz Wydział Inżynierii Produkcji. Ukończył studia MBA w USA oraz studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej. Przedsiębiorca i doradca w zakresie inwestycji kapitałowych private equity. W latach 2002-2010 związany z firmami zarządzającymi funduszami private equity i inwestycjami na rynku nieruchomości. Wcześniej konsultant ds. zarządzania w międzynarodowej firmie doradczej. Przewodniczący Rady Górskiej Szkoły Szybowcowej AP Żar. Pilot szybowcowy i samolotowy.

Wiktor WyszywaczWiktor Wyszywacz

Sekretarz Zarządu Aeroklubu Polskiego

Urodzony w 1947r. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego Wydział Matematyczno-Fizyczno-Chemiczny. Ukończył także studium podyplomowe na Politechnice Łódzkiej oraz szkolenie dla doradców inwestycyjnych. Zrzeszony od 2001r. w Aeroklubie Łódzkim, gdzie pełni społecznie funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Aeroklubu Łódzkiego. W latach 1989 – 2010 prowadził własną działalność gospodarczą. Wcześniej był prezesem Spółdzielni Pracy Widzew, oraz pracował w zakładach przemysłowych i biurze projektowym w Łodzi. Pilot szybowcowy.

Jacek Dankowski

Członek Zarządu Aeroklubu Polskiego

Urodzony w 1963r. Absolwent AWF we Wrocławiu, dyplom trenera II klasy w sporcie szybowcowym. Zrzeszony od 1976r. jako członek zwyczajny w Aeroklubie Leszczyńskim. Instruktor pilot szybowcowy i pilot samolotowy. Członek Szybowcowej Kadry Juniorów w latach 1978-1980. Członek Szybowcowej Kadry Narodowej w latach 1981-1987. Trener Szybowcowej Kadry Narodowej AP od 1994r. Członek Zarządu AP od kwietnia 2005r. Od 1986 do 1996 roku pilot w przedsiębiorstwach agrolotniczych, od 1996r. zatrudniony w PLL LOT. Początkowo drugi pilot na ATR 72, następnie kapitan i instruktor na samolotach ATR 72 i ATR 42. Od 2001 roku kapitan a od 2006 do 2011 instruktor na samolocie Embraer 145. Od 2011 kapitan na samolocie Embraer 170/190.

Marcin KwiatoszMarcin Kwiatosz

Członek Zarządu Aeroklubu Polskiego

Urodzony w 1975r. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Posiada kwalifikacje Advanced Diploma in Management Accounting nadawane przez Chartered Institute of Management Accountants. Pilot samolotowy, członek Aeroklubu Warszawskiego i Kadry Narodowej w Lataniu Rajdowym. Uczestnik Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Zawodowo przez wiele lat związany z kontrolingiem i zarządzaniem finansowym w telekomunikacji (Polska Telefonia Cyfrowa, następnie T-Mobile Polska).

Adam PaskaAdam Paska

Członek Zarządu Aeroklubu Polskiego

Urodzony 1959 r. Wieloletni trener motoparalotniowej Kadry Narodowej. Instruktor pilot, instruktor sportu, przewodniczący Komisji Mikrolotowej AP. Od 2002 roku członek Kadry Narodowej AP. Wielokrotny Medalista MŚ, ME i MP.

Jarosław SzołtysekJarosław Szołtysek

Członek Zarządu Aeroklubu Polskiego

Urodzony w 1971 roku. Absolwent Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej, Inżynier transportu. Zrzeszony w Aeroklubie Śląskim w Katowicach, gdzie pełni społeczną funkcję członka Zarządu Aeroklubu Śląskiego. Od 1996 roku dyrektor Aeroklubu Śląskiego w Katowicach. Pilot szybowcowy, pilot samolotowy.