Szybowcowe Mistrzostwa Świata – złoto i brąz dla Polaków!

19 stycznia 2013 roku w Argentynie zakończyły się 32. Szybowcowe Mistrzostwa Świata. W rywalizacji udział wzięło siedmiu Polaków w trzech klasach: Standard, Club i Światowej, dwóch z nich sięgnęło po medale! Sebastian Kawa po raz kolejny pierwszy, Jędrzej Skłodowski – trzeci!

Sebastian Kawa, po raz kolejny pokazał swój szybowniczy kunszt i pomimo niesprzyjających warunków pogodowych i wielu problemów podczas rozgrywania konkurencji, sięgnał po złoto i po dziewiąty tytuł Szybowcowego Mistrza Świata. W klasie Standard Polskę reprezontowali  także Tomasz Rubaj, który ostatecznie zajał miejsce 12. oraz Michał Lewczuk, który w klasyfikacji generalnej stanął na 23. miejscu.

1. Sebastian Kawa POL Discus 2a 6102
2. Mario Kiessling GER Discus 2a 6038
3. Felipe Levin GER Discus 2a 5955
12. Tomasz Rubaj POL Discus 2a 5329
23. Michal Lewczuk POL LS 8 4536

Drugi medal wśród Polaków, tym razem brązowy, wywalczył Jędrzej Skłodowski, który startował w klasie Światowej. Dobrą, siódmą lokatę w tej samej klasie wywalczył drugi nasz zawodnik – Jakub Barszcz.

1. Sebastian Riera ARG PW 5 3505
2. Jorge Tartara ARG PW 5 3492
3. Jedrzej Sklodowski POL PW 5 3424
7. Jakub Barszcz POL PW5 3329

W klasie Club Polacy – Paweł Wojciechowski i Tomasz Krok ostatecznie sklasyfikowali się w drugiej dziesiątce.

1. Santiago Berca ARG Std. Jantar 2 6415
2. Tobias Geiger AUS LS-4 6316
3. Roman Mracek CZE Std. Cirrus 6300
21. Pawel Wojciechowski POL BRAWO 5424
24. Tomasz Krok POL BRAWO 5313

Kompletne wyniki dostępne są na stronie zawodów

Czekamy obecnie na relację trenera i zdjęcia z dekoracji. Na stronie zawodów dostępny jest wywiad z polskim Mistrzem:  http://www.wgc2012.com.ar/novedades.php?uno=138