F3P WARSAW CHALLENGE

Już za tydzień w dniach 3-4 marca br. w Hali Sportowej „KOŁO” na warszawskiej Woli spotkają się czołowi modelarze lotniczy Europy. Piloci będą rywalizować w akrobacji precyzyjnej oraz freestyle do muzyki – wszystko w przestrzeni zamkniętej.

Choć inne sporty lotnicze są u progu sportowego sezonu, w modelarstwie wiele się dzieje. Przed nami kolejna impreza FAI – F3P WARSAW CHALLENGE czyli Otwarte Mistrzostwa Polski w konkurencji halowych modeli akrobacyjnych F3P, F3P-AFM, F3P-Klub i dodatkowo wyścig halowy F5K z udziałem ekip zagranicznych.

Do zawodów zarejestrowało się 31 zawodników m.in. z Francji, Litwy, Niemiec, Rosji i Polski, w tym trzykrotny Wicemistrz Świata w akrobacji i zarazem złoty medalista Światowych Igrzysk Lotniczych (Dubaj 2015) – Donatas PAUZUOLIS. Ponadto będzie można spotkać i podziwiać młodego pilota Wiktora ŁACIŃSKIEGO z Aeromodelklubu Bemowskiego Centrum Kultury, członka Kadry Narodowej, który w roku ubiegłym reprezentował kraj na Mistrzostwach Świata w Strasburgu.

Oprócz akrobacji precyzyjnej (klasa F3P) i freestyle’u (F3P-AFM), będą też rozgrywane dodatkowe konkurencje dla mniej doświadczonych pilotów, tzn. F3P-Klub, a także niezwykle widowiskowy konkurs modeli wyścigowych F5K (Pylon Racing).

Strona wydarzenia F3P WARSAW CHALLENGE.

Zapraszamy!

Foto: Grzegorz Goryczka (zdjęcie pochodzi z plakatu zawodów)