Filmowa nagroda Złoty Berliński Niedźwiedź dla paralotniarzy!

Film The sky high impression produkcji Stowarzyszenia Grupa FALCO 2, członka Aeroklubu Polskiego, zatriumfował na ITB – największych na świecie targach turystycznych w Berlinie. Krótka opowieść o paralotniach otrzymała nagrodę „Złotego Niedźwiedzia” za najlepszy film w kategorii – spot.

Berliński Złoty Niedźwiedź został wręczony podczas uroczystej gali prestiżowego festiwalu filmów turystycznych The Golden City Gate. W imieniu Grupy Falco 2 statuetkę odebrał Jarosław Balcerzewski.

Filmowy obraz The sky high impressions to wspólne dzieło m.in. Oli Gierej, Maćka Wadowskiego, Asi Jaworuckiej, Pawła Kozarzewskiego, Dudek Paragliders oraz Jeana Baptisty Chendeliera – montaż i zdjęcia. W produkcji, której autorami są Aleksander Gierej i Jarosław Balcerzewski, zobaczymy niesamowite widoki z wielu zakątków świata, w tym także z Polski, ewolucje paralotniowe w powietrzu i widoczną na pierwszy rzut oka pasję ludzi, którzy są związani z paralotniarstwem.

Film The sky high impresion jest wstępem do szerszego dokumentu pod tytułem „Paralotnia – jak to jest zrobione”.

Oto nagrodzony film:

Berliński Złoty Niedźwiedź to nie pierwsza nagroda przyznana The sky high impresion. Film został już doceniony na festiwalach w Baku, Zagrzebiu i Lizbonie.

 

 

Foto: Facebook / Official Fanpage Grupa Falco 2