Krzysztof Skrętowicz Mistrzem Świata w Lataniu Precyzyjnym! Polacy zdominowali Mistrzostwa w Austrii

Totalna dominacja Polaków na Mistrzostwach Świata w Lataniu Precyzyjnym wpfc2017.at – ZŁOTO dla Krzysztofa Skrętowicza indywidualnie, ZŁOTO w lądowaniach, ZŁOTO w nawigacji i ZŁOTO drużynowe. Całe podium obstawili Polacy!

 

Wicemistrzem został najbardziej utytułowany pilot naszej kadry – Janusz Darocha. Trzecie miejsce należy do Michała Wieczorka.

Polscy piloci fantastycznie rozpoczęli te zawody wygrywając konkurencję lądowań, zarówno indywidualnie i drużynowo.

Po pierwszej trasie nawigacyjnej nastroje były jeszcze lepsze, bo K.Skrętowicz potwierdził, że jest w znakomitej dyspozycji. Zresztą nie tylko on pokazywał, że na tych Mistrzostwach Polacy będą bardzo groźni. Druga trasa potwierdziła, że walka o podium będzie rozgrywała się pomiędzy pilotami z orzełkiem na piersi. Trzecia trasa, to była kropka na i. Wracający z niej piloci nie mogli powstrzymać uśmiechów. Wiadomo było, że to będzie koncert polskiej skuteczności.

Oficjalne wyniki potwierdziły, że polscy piloci wrócili na należne im miejsce w światowej czołówce.

Uroczystość medalowa zaplanowana jest na sobotę. Po niej nasza Kadra Narodowa wraca do kraju. Na lotnisku Aeroklubu  Częstochowskiego czeka ich uroczyste powitanie. Wszyscy, którzy chcą powitać Mistrzów powinni rezerwować czas od godziny 15.00.