Mistrzostwa Świata Modeli Śmigłowców 2017 odbędą się we Włocławku

W dniach 21-30 lipca 2017 na lotnisku w Kruszynie odbędą się Mistrzostwa Świata Modeli Śmigłowców we Włocławku. Tegoroczne zawody będą już siódmą imprezą, której organizację powierzono naszemu krajowi.

Decyzją Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI, Polska będzie gospodarzem kolejnych Mistrzostw Świata FAI Modeli Śmigłowców dla Seniorów i Juniorów (w konkurencjach F3C i F3N). Ta prestiżowa impreza odbędzie się na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie, w dniach 21-30 lipca br.

Warto dodać, że historia imprez najwyższej rangi w konkurencji modeli śmigłowców RC, zawiera wiele akcentów polskich. Tegoroczne zawody będą już siódmą imprezą, która zostanie zorganizowana w naszym kraju. To najlepszy dowód uznania dla polskich organizatorów. Wszystko zaczęło się od Mistrzostw Europy w 1994 w Lesznie. Kolejne imprezy to: Mistrzostwa Świata w 1999 w Dęblinie, Mistrzostwa Świata w 2007 we Włocławku, Mistrzostwa Świata w 2013 we Włocławku oraz Mistrzostwa Europy w 2016 we Włocławku. Przed nami kolejne wielkie wydarzenie w tym roku, którego gospodarzem również będzie Aeroklub Włocławski.

Miłośników śmigłowcowej akrobacji precyzyjnej F3C oraz latania freestyle’owego F3N zapraszamy na stronę internetową Mistrzostw Świata oraz profil na Facebooku.

 

Tekst i zdjęcie – Bogdan Wierzba