Oferta Leszna nie do przyjęcia. Kongres Aeroklubu Polskiego nie godzi się na warunki przedstawione przez prezydenta Borowiaka.

Prezes Aeroklubu Polskiego poinformował o tym prezydenta Łukasza Borowiaka w specjalnym liście. Włodzimierz Skalik wskazał w nim, że Kongres AP nie zgodził się na to, by sprzedać Miastu prawa do użytkowania wieczystego do działek, na których położone jest lotnisko w Lesznie, a z którego korzystają wspólnie Centralna Szkoła Szybowcowa Aeroklubu Polskiego i Aeroklub Leszczyński.

Uczestnicy Kongresu uznali, że kwota zaproponowana przez prezydenta Borowiaka jest ZDECYDOWANIE za niska. Przede wszystkim jednak, uczestnicy Kongresu wyrazili głęboki sceptycyzm wobec koncepcji sprzedaży praw do gruntów leszczyńskiego ośrodka lotniczego, ponieważ uznali, że istnieje realna obawa, iż po wykupie praw do całego terenu, lotnisko sportowe zostanie zlikwidowane. Prezydent Łukasz Borowiak zdecydował się nie podawać do publicznej wiadomości kwoty zaproponowanej w ofercie i zastrzegł, że w razie ujawnienia jej, AP będzie musiał zapłacić Urzędowi Miasta Leszno odszkodowanie.

Kongres, uchwałę odrzucającą ofertę Prezydenta Miasta Leszna z 13.02.2017 roku, przyjął druzgocącą większością głosów. Za odrzuceniem oferty oddano 116 głosów, przeciw były trzy głosy , pięć głosów wstrzymujacych

Zarząd Aeroklubu Polskiego poinformował, że w tej sytuacji dalej będzie skupiał się na wypracowaniu optymalnego rozwiązania dla leszczyńskiego ośrodka lotniczego, a bliskim partnerem w tych działaniach jest Aeroklub Leszczyński.

Fot. www.cssleszno.eu