W sobotę 11 marca na lotnisku Kruszyn Aeroklubu Włocławskiego odbyły się  Otwarte Mistrzostwa Aeroklubu Włocławskiego Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze 2017 w klasie F7A, F7A Open i Drużynowej. Sponsorem zawodów, była firma Instal-Projekt z Włocławka.

Udział w zawodach wzięło 17 uczestników, reprezentujących kolejno – Gminny Ośrodek Kultury w Bądkowie, Publiczne Gimnazjum w Kikole oraz Aeroklub Włocławski. Rywalizacja przebiegła w trzech klasach, których wyniki prezentujemy poniżej:

F7A:
I miejsce – Maja Nowak (G.O.K. Bądkowo)

II miejsce – Maciej Świercz (G.O.K. Bądkowo)

III miejsce – Wiktor Wawrzonkoski (Aeroklub Włocławski)

Pełne wyniki klasy F7A

F7A Open:

I miejsce – Stanisław Sarnowski (Aeroklub Włocławski)

II miejsce – Michał Kwiatkowski (Aeroklub Włocławski)

III miejsce – Miłosz Paradowski (Publiczne Gimnazjum w Kikole)

Pełne wyniki klasy F7A Open

F7A Drużynowa:

I miejsce – Aeroklub Włocławski

II miejsce – G.O.K. Bądkowo

III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Kikole

Pełne wyniki klasy F7A Drużynowej

Zawody te stanowiły eliminacje do Mistrzostw Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze 2017, które odbędą się 26.03.2017, a ich organizatorem również będzie Aeroklub Włocławski.

Już dzisiaj zapraszamy!