Piknik lotniczy z okazji 60-lecia Aeroklubu Elbląskiego

Działalność Aeroklubu na lotnisku w Elblągu rozpoczęła się w roku 1957, kiedy to grupa miłośników latania i podniebnych przygód utworzyła w Elblągu filię Aeroklubu Gdańskiego, rozpoczynając szkolenie szybowcowe. W 1961 roku  Aeroklub Elbląski został zarejestrowany jako samodzielna jednostka i opiekuje się lotniskiem do dnia dzisiejszego.

Od początku istnienia najważniejszym zadaniem Aeroklubu było szkolenie młodzieży w dziedzinie sportów lotniczych. Najdłużej działającą w Aeroklubie jest sekcja szybowcowa, która swoją działalność rozpoczęła wraz z powstaniem klubu. W roku 1963, wraz z usamodzielnieniem się Aeroklubu Elbląskiego, powstała sekcja samolotowa a w roku 1968 sekcja spadochronowa. W czasie swojej sześćdziesięcioletniej działalności Aeroklub Elbląski wyszkolił wiele pokoleń pilotów, skoczków spadochronowych oraz modelarzy, a wielu z nich odnosiło sukcesy sportowe w kraju i zagranicą.

Z okazji okrągłych 60. urodzin Aeroklub zaprasza na piknik lotniczy, który odbędzie się 12.08.2017 r. (sobota), w godzinach 11:00-18:00, na lotnisku w Elblągu.

Tym razem Aeroklub Elbląski przygotował sporo atrakcji, zarówno na ziemi, jak i w powietrzu. W programie między innymi jest pokaz akrobacji w wykonaniu Artura Kielaka na samolocie Extra 300, akrobacje szybowcowe, pokazy w locie wiatrakowców oraz pokaz w locie samolotu TS-8 Bies.

Dla fanów lotnictwa organizatorzy przygotowali również loty zapoznawcze samolotem i szybowcem, a także skoki spadochronowe.

Aeroklub zadbał również o część gastronomiczną – na lotnisko przyjadą food trucki.

Piknik lotniczy na 60-lecie Aeroklubu Elbląskiego (fot. aeroklubelblaski.pl)
Źródło: Aeroklub Elbląski