Prośba o wypełnienie ankiety dotyczącej przestrzeni powietrznej

Członkowie Aeroklubu Polskiego

W związku z przygotowaniami do  konferencji dotyczącej polskiej przestrzeni powietrznej , prosimy o wypełnienie ankiety, zeskanowanie i odesłanie na adres marketing@aeroklubpolski.pl  w terminie do 06.12.2017 roku.

Informacje zawarte w ankiecie pozwolą uzupełnić wiedzę dotyczącą problemów w dostępie do naszej przestrzeni powietrznej w 2017 roku. Ze swojej inicjatywy planujemy poruszyć problem coraz częstszego wprowadzania Rejonów Ograniczeń Lotów dla lotnictwa ogólnego co w naszej ocenie nie poprawia bezpieczeństwa a generuje duże ograniczenia uniemożliwiające okresowo prowadzenie działalności statutowej i gospodarczej naszym członkom. Dodatkowo planujemy poruszyć brak reakcji na nasze wcześniejsze wnioski dotyczące redukcji lub likwidacji niektórych stref niebezpiecznych (EPD) i zakazanych (EPP) oraz modyfikacji MATZ i TMA (MATZ Powidz /TMA Poznań North), które w naszej ocenie w sposób nieuzasadniony generują ograniczenia w naszej wspólnej przestrzeni powietrznej.  Temat będzie omawiał Jacek Dankowski podczas konferencji organizowanej przez PAŻP w Warszawie, dnia 12.12 2017 roku.

Bardzo prosimy o sprawne odesłanie wypełnionych ankiet.

Ankieta: 171130 Ankieta_dot.Przestrzeni_Powietrzn_2017

Pismo AP: 171130 AP_ws przestrzeni.

Pismo PAŻP: Zapr_PAZP_KONF-12.12.2017