Radomskie Zawody Mikrolotowe już wkrótce

W dniu 5 maja na lotnisku Aeroklubu Radomskiego rozpoczną się Radomskie Zawody Mikrolotowe. Zmagania sportowe będą odbywać się w klasach samolotów ULM, motolotni oraz wiatrakowców. Impreza potrwa do 7 maja.

Zgodnie z Kalendarzem Imprez Sportowych Aeroklubu Polskiego na rok 2017 w dniach od 5 do 7 maja  na lotnisku Aeroklubu Radomskiego odbędą się Radomskie Zawody Mikrolotowe. W zawodach mogą wziąć udział piloci Kadry Narodowej oraz piloci chcący rozpocząć swoja przygodę z lataniem zawodniczym.

Zawody będą rozgrywane w klasach samolotów ULM (AL-1, AL-2), motolotni (WL-1, WL-2), wiatrakowców (GL-2).

Rejestracja zawodników w dniu 5 maja od godziny 16.00 do 17.00.

Kierownictwo Zawodów:

Dyrektor Zawodów – Stanisław Szczepanowski
Kierownik Sportowy – Stanisław Szpera
Przewodniczący Jury – Janusz Zdulski
Sędzia Główny – Hanna Brembor
Sędzia – Magdalena Piesyk
Sędzia – Martyna Piesyk
Sędzia – Anna Markowska

Warunki uczestnictwa i zgłoszenia:

• Ilość uczestników ograniczona do 20 mikrolotów (decyduje kolejność zgłoszeń).
  • Do udziału w zawodach dopuszcza się zawodników posiadających świadectwo kwalifikacji pilota lub równoważnie uprawnienie.
  • Do udziału dopuszcza się mikroloty odpowiadające definicji mikrolotu według FAI.
  • Do udziału dopuszcza się mikroloty posiadające ważne przeglądy techniczne, ubezpieczenie OC, pozwolenie na wykonywanie lotów.
  • Zawodnik powinien posiadać ubezpieczenie NW.
  • Zakwaterowanie i wyżywienie -200 zł.
  • Przez okres zawodów istnieje możliwość hangarowania sprzętu w cenie: 50 zł. W celu rezerwacji miejsca prosimy o kontakt z dyrektorem Aeroklubu Radomskiego 502-061-799 . Ilość miejsca ograniczona.
  • Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: Janusz Zdulski biuro@mikroloty.com oraz dyrektor@aeroklub.radom.pl lub pod numerem telefonu 604 278 381
  • Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 1.05.2017r.

Zawodnicy zobowiązani są do:

• Posiadania ważnego świadectwa kwalifikacji lub odpowiedniej licencji upoważniających do wykonywania lotów na mikrolocie w kategorii WL-1, Wl-2, AL.-2, GL-2, lub dokumentu zagranicznego upoważniającego do wykonywania takich lotów
  • Posiadania ważnego ubezpieczenia OC w związku z wykonywanymi lotami
  • Podpisania karty rejestracyjnej zawodnika w dniu rejestracji
  • Posiadania sprawnego technicznie samolotu/motolotni/innego statku powietrznego
  • Wniesienie opłaty startowej wysokości 200 zł od osoby. W tej opłacie jest zawarta kwota 50 zł na rzecz Komisji Mikrolotowej Aeroklubu Polskiego.

Postanowienia ogólne:

• Uczestnicy zawodów stawią się na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w dniu 05.05.2016 r.  do godziny 1700.
  • Koszty przejazdu sędziów i osób funkcyjnych pokryje organizator ze środków wydzielonych przez Komisję Mikrolotową.
  • Koszty związane z eksploatacją samochodów osobowych wykorzystanych przy organizacji zawodów rozliczy organizator. Rozliczenie wykonanych wyjazdów nastąpi przez zwrot kosztów paliwa dla właścicieli samochodów na podstawie rachunków i potwierdzonych Dyrektora Zawodów kart drogowych.
  • Organizator zabezpieczy sprzęt konieczny do wyłożenia znaków.
  • Dobór konkurencji będzie zależny od warunków atmosferycznych i podany każdorazowo na porannej odprawie z zawodnikami.

Kalendarz Radomskich Zawodów Mikrolotowych jest do pobrania tutaj.

Kartę rejestracyjną można pobrać tutaj.

Źródło: Strona Komisji Mikrolotowej www.mikroloty.com