Rafał Łuckoś nie żyje

Są informacje, które przekazuje się z żalem i wielkim poczuciem niesprawiedliwości. Niestety taka wiadomość dotarła do nas teraz. W piątek, 31 stycznia 2014 w Valle de Bravo w Meksyku zginął tragicznie nasz kolega, przyjaciel i „dobry duch” sportów lotniczych Rafał Łuckoś. Tragiczny wypadek miał miejsce w dniu treningowym przed zawodami Pucharu Świata (PWC).

Rafał był niezwykle utalentowanym pilotem i sportowcem. Wieloletni członek paralotniowej kadry narodowej, reprezentant Polski i medalista wielu międzynarodowych zawodów sportowych. Życie poświęcił lataniu paralotnią. Był wszechstronnym i doświadczonym pilotem łączącym latanie wyścigowe i przelotowe na najwyższym poziomie. W ostatnim czasie zaczął również latać szybowcem oraz startował w zawodach triathlonowych. Facet pozytywnie zwariowany na punkcie latania i sportu w ogóle. Przez kilka ostatnich lat działał społecznie w Komisji Lotniowej i Paralotniowej AP.

Rafał jest aktualnym rekordzistą Polski w przelocie otwartym (366,57 km), 2-krotnym mistrzem Polski (z 2009r. i 2011r.) oraz medalistą Mistrzostw Europy w 2010r. Kurs paralotniowy ukończył w 1996r. a na najwyższym sportowym poziomie latał od ponad 10 lat. W 2010 i 2013r. znajdował się na 18 miejscu światowego rankingu WPRS FAI.

Rafał zginął zaledwie kilka dni przed swoimi 40 urodzinami. Na zawsze już pozostanie 30-latkiem i legendą polskiego paralotniarstwa. Niech odpoczywa w pokoju. Cześć Jego pamięci !

R.L

R.L.3

R.L.1

J.P.
B.W.