Sebastian Kawa wygrywa we Wrocławiu

Sebastian Kawa wygrał wrocławskie FAI Sailplane Grand Prix.

Na drugim miejscu zawody skończył Łukasz Wójcik, ósmy był Zdzisław Bednarczuk.

Poniżej cała wrocławska tabela wyników.

FAI Sailplane Grand Prix o seria w której startuje około dwudziestu najlepszych szybowcowych pilotów na świecie, często rywalizując skrzydło w skrzydło z prędkościami sięgającymi 300 km/h.

Zawody 8 serii rozgrywane są kolejno w Australii, USA, RPA, Hiszpanii, Polsce, we Włoszech, Francji, na Słowacji i w Słowenii. Finały w formule Mistrzostw Świata Grand Prix odbędą się w styczniu 2018 roku w Chile. Sebastian Kawa i Łukasz Wójcik, zajmując dwa pierwsze miejsca we Wrocławiu, zapewnili sobie kwalifikacje do udziału w finale cyklu, co wg. Jacka Dankowskiego, członka Zarządu AP i szybownika, jest dużym sukcesem naszych kadrowiczów.

Zawody we Wrocławiu, z niepowtarzalnym komentarzem brytyjskiego dziennikarza Regana Tetlowa, można było śledzić także w internecie .

Aeroklub Wrocławski już w lipcu czeka kolejne wyzwanie. Lotnisko w Szymanowie będzie gospodarzem wszystkich sportów lotniczych podczas The World Games. Po FAI SGP można być spokojnym o poziom organizacji imprezy.

Zdjęcie Sebastiana Kawy pochodzi z jego profilu na FB.