Spotkanie w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Sebastian Kawa z nagrodą Ministra

Sebastian Kawa z rąk Ministra Jana Widery odebrał wyróżnienie za wybitne osiągnięcia sportowe. Przy uroczystym wręczeniu nagrody obecni byli także Anna Kudera, Zastępca Dyrektora w Departamencie Sportu Wyczynowego oraz Jacek Dankowski, Trener Szybowcowej Kadry Narodowej.

W dniu 9 marca 2017 zawodnik Aeroklubu Polskiego – Sebastian Kawa oraz Trener Kadry Szybowcowej Jacek Dankowski wzięli udział w spotkaniu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Gospodarzami spotkania był Podsekretarz Stanu Jan Widera oraz Anna Kudera, Zastępca Dyrektora w Departamencie Sportu Wyczynowego.

Spotkanie było świetną okazją do oficjalnego uhonorowania naszego Mistrza. Sebastian Kawa za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w sporcie szybowcowym i ostatnie piękne zwycięstwo na Szybowcowych Mistrzostwach Świata 2017 w Benalli w Australii otrzymał wyróżnienie i nagrodę pieniężną Ministra Sportu i Turystyki. Nagroda Ministra jest przyznawana zawodnikom za ich wybitne osiągnięcia sportowe.

Przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki z nieskrywaną fascynacją słuchali szybowcowych opowieści Sebastiana Kawy i szczegółów dotyczących jego drogi do sukcesu. Zainteresowanie było tak duże, że mamy wrażenie, graniczące z pewnością, że sport szybowcowy właśnie zdobył kolejnych fanów.