W Gliwicach odbędą się szybowcowe zawody na celność lądowania

Aeroklub Gliwicki zaprasza pilotów aeroklubu oraz pilotów z całej Polski do udziału w szybowcowych zawodach na celność lądowania, które odbędą się 2.12.2017 r. na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego.

Starty będą wykonywane za wyciągarką a do latania będą dostępne szybowce: Puchacz, Bocian, Junior. Zbiórka uczestników o godzinie 9:00 przed hangarem.

Organizatorzy przewidzieli jedną kolejkę lądowań konkursowych.

W zawodach mogą wziąć udział instruktorzy, piloci oraz studenci-piloci, którzy polecą z instruktorem-bezpiecznikiem.

– Zapraszamy również osoby z długą przerwą w lataniu np. zgłosił się do nas niedawno pilot z licencją szybowcową,ostatni lot w 1975 roku (kto pamięta tektury-licencje w czerwonej okładce z napisem „Ministerstwo Komunikacji” taka tektura przydatna była w różnych sytuacjach ale o tym przypomnimy sobie już na miejscu – zachęca Kierownik Szkolenia/HT instruktor pilot Mariusz Siodłoczek.

– Mamy nadzieję na fajną zabawę oraz co dla szybowników jest bardzo ważne trening w precyzyjnym lądowaniu pod czujnym okiem „Loży szyderców” – dodaje Mariusz Siodłoczek.

Będzie również okazja dowiedzieć się jakimi kultowymi szybowcami AGL (w stanie lotnym oczywiście) dysponuje, co teraz w hangarze jest budowane i może zdradzimy trochę planów na najbliższą przyszłość.

 

Źródła: dlapilota.pl