Wyścig dronów w ramach Dron Festiwal 2017 już w maju!

Pokazy filmów z drona, prezentacje sprzętu i najnowszych akcesoriów, wykłady oraz międzynarodowe wyścigi dronów – to wszystko zobaczymy 13 i 14 maja podczas DRON Festiwal w Gdyni. Zawodnicy Aeroklubu Polskiego wystartują tam w wyścigu dronów zaliczanym do Pucharu Świata F3U.

W dniach 13-14 maja w Gdyni odbędzie się trzecia edycja jednego z pierwszych w Polsce festiwalów poświęconych dronom – DRON Festiwal 2017. Ta międzynarodowa impreza w tym roku jest zaplanowana na 13-14 maja. Gospodarzem festiwalu będzie Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni.

W ramach trzeciej edycji festiwalu DRON Festiwal 2017 organizatorzy przewidują bogaty i różnorodny program oraz wiele atrakcji:

    • DRON Film Festiwal – projekcja filmów z drona biorących udział w konkursie oraz ogłoszenie wyników.
    • DRON Edukacja – cykl wykładów poświęconych branży dronów. Bardzo ważnym elementem tego bloku będą prelekcje i cykl wykładów przeprowadzonych przez specjalistów i adresowanych do pilotów i użytkowników dronów. I tak: będą przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego z materiałem dotyczącym prawnych regulacji związanych z użytkowaniem dronów, zasad zdobywania uprawnień, perspektyw rozwoju branży, itp. Będzie bardzo ciekawa prezentacja przeprowadzona przez pracownika PAŻP (Polska Agencja Żeglugi Powietrznej) a w niej jakże niezwykle istotna kwestia korzystania z przestrzeni powietrznej. Organizatorzy planują również ciekawe prelekcje specjalistyczne – np. techniki filmowania i fotografowania z pokładu drona, wykorzystanie dronów w analizie upraw rolnych, tworzenie za pomocą dronów map i wizualizacji 3D.
    • DRON Expo – ekspozycja, w której modelarze, piloci FPV oraz producenci i sprzedawcy dronów zaprezentują drony oraz osprzęt z nimi związany.
    • DRON Race, czyli wyścig dronów. Zawody zorganizowane zgodnie z regulaminem FAI, zaliczane do Pucharu Świata F3U oraz Puchar Polski odbędą się na Narodowym Stadionie Rugby im. Kazimierza Górskiego w Gdyni. W tegorocznej edycji startuje czołówka polskich zawodników z Maciejem Poschwaldem (laureatem Malta Drone Nationals) na czele. W dronowych zmaganiach wezmą udział zawodnicy z Aeroklubów: Gdańskiego, Ostrowskiego, Ziemi Pilskiej, Ziemi Zamojskiej, Ziemi Lubuskiej. Zawodnicy muszą posiadać licencje FAI, wydawane przez Aeroklub Polski.

 

Więcej o Drone Race – czyli wyścigu dronów

Na czym polegają zawody?
Jest to wyścig modeli quadrokopterów po wyznaczonej trasie z przeszkodami. Drony będą pilotowane metodą FPV (na podstawie obrazu z kamery zamontowanej w modelu). Wyścig polegać będzie na przeleceniu swoim modelem wyznaczonej przez organizatora trasy w jak najkrótszym czasie.

Informacje dotyczące rejestracji zawodników i regulaminów są TUTAJ

Poniżej relacja wideo z pierwszej edycji festiwalu.

Oficjalna strona festiwalu to www.dronfestiwal.pl.

 

Foto: www.dronfestiwal.pl