Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika w Rudnikach już w ten weekend!

W dniach 6-8.10.2017 r. Aeroklub Częstochowski będzie gospodarzem Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Zdzisława Dudzika, które to już po raz 36. są organizowane przez Aeroklub Polski. Zawody odbędą się na aeroklubowym lotnisku w Rudnikach.

Mistrzostwa są kwalifikacją (rankingiem) pilotów do Kadry Narodowej 2018 oraz cyklem przygotowań do imprez międzynarodowych, w tym Rajdowych Mistrzostw Świata.

Zawody będą rozgrywane w klasie UNLIMITED według Regulaminu Zawodów Samolotowych – Część Ogólna – Wyd. 9/2015r. oraz Regulaminu Zawodów w Lataniu Rajdowym FAI – edycja 2016. Każda załoga jest zobowiązana do posiadania urządzenia rejestrującego lot nawigacyjny.

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie przez każdego zawodnika (pilota, nawigatora) ważnej licencji sportowej w sporcie samolotowym. Ponadto każdy pilot-dowódca musi posiadać ważną licencję pilota samolotowego lub odpowiednio świadectwo kwalifikacji oraz ważne kwalifikacje do wykonywania lotów na danym statku powietrznym.

W skład kierownictwa zawodów wchodzą: Agnieszka Olczyk – Dyrektor Aeroklubu Częstochowskiego, jako Kierownik zawodów; Krzysztof Borkowski – jako Główny Sędzia Zawodów. Na Przewodniczącego Jury zawodów został wyznaczony Sławomir Własiuk. Na miejscu będzie można spotkać także Prezesa Aeroklubu Polskiego, Włodzimierza Skalika.

Wcześniej w dniach 4-6.10.2017 r. w Aeroklubie Częstochowskim zostanie przeprowadzony trening pilotów Samolotowej Kadry Narodowej (rajdowej).

Pismo Organizacyjne Trening Rajdowy Rudniki

Pismo Organizacyjne 36. Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Zdzisława Dudzika

Zapraszamy na latanie rajdowe do Częstochowy!


W poprzedniej edycji w klasie Advanced zwyciężyła ekipa z Aeroklubu Łódzkiego w składzie: pilot – Oliwia Stańczykowska oraz nawigator – Ryszard Michalski. Dwa kolejne miejsca na podium należały do zawodników Aeroklubu Częstochowskiego – drugą lokatę wywalczył duet Paweł Sztuka i Anastasiia Holovchenko, a trzecie miejsce należało do Marcina Górnika i Kingi Rusin. Najlepszy wynik w kategorii Unlimited uzyskała załoga Krzysztof Wieczorek i Kamil Wieczorek z Aeroklubu Krakowskiego. Drugie miejsce wywalczyli Marek Kachaniak (Aeroklub Rzeszowski) z Łukaszem Pawlakiem (Aeroklub Warszawski). Trzecią załogą na podium byli Janusz Darocha (Aeroklub Częstochowski) oraz Zbigniew Chrząszcz (Aeroklub Dolnośląski).

 

Źródło: Samolotowa Reprezentacja Polski i dlapilota.pl