Złoto dla Polaka na 23 Mistrzostwach w lataniu precyzyjnym

Od poniedziałku, w miejscowości Spitzerberg w Austrii odbywają się 23 Mistrzostwa w lataniu precyzyjnym.

Poprzedził je oficjalny trening lądowań a także 4 dni treningów zarówno tras nawigacyjnych jak i lądowań.

W zawodach bierze udział 63 zawodników z 16 krajów. Polska reprezentacja liczy ich 7.

Są to Bolek Radomski, Janusz Darocha, Michał Wieczorek, Krzysztof Wieczorek, Krzysztof Skrętowicz, Marcin Skalik i Marcin Chrząszcz.

Pierwszą dzień zaczął się od konkurencji lądowań. Zawodnicy mieli do wykonania po 4 lądowania.

Pierwsze to lądowanie niskie normalne, z użyciem klap i slinika.

Drugie i trzecie to lądowania wysokie co oznacza, że zawodnicy wznoszą się na wysokość 300 metrów, redukują obroty do minimalnych i szybując, lądują.

Czwarte z lądowań dosyć często sprawia zawodnikom kłopoty bo jest lądowaniem znad przeszkody. To także jest zaliczane do niskich lądowań ale 50 metrów przed linią zerową jest ustawiona bramka wysokości 2 metrów. Piloci muszą najpierw przelecieć nad bramką a potem wylądować, najcelniej jak się da. Najcelniej, czyli w punkt zero który liczy zaledwie 2 metry.

Ze stresem, pierwszego dnia najlepiej poradził sobie nasz zawodnik Krzysztof Skrętowicz. Krzysztof trafił nawet dwa zera i z przewagą 14 punktów zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Świata Lądowań!

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki dalej. Nasi kadrowicze są po drugim dniu Mistrzostw, a pierwszym dniu tras nawigacyjnych. Jeszcze dwa dni zawodów które rozstrzygną, który z pilotów zdobędzie złoty medal.

Powodzenia!