Zostało mniej niż 100 dni do The World Games 2017 we Wrocławiu!

Już tylko trzy miesiące dzielą nas od Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017, które odbędą się we Wrocławiu. 20 lipca imprezę zainauguruje wyjątkowa ceremonia otwarcia. Podczas TWG sport lotniczy będą reprezentować: akrobacja lotnicza, sport spadochronowy i motoparalotniowy.

Oficjalne otwarcie The World Games 2017 we Wrocławiu rozpocznie się 20 lipca o godzinie 19.00 na Stadionie Wrocław i potrwa ponad dwie godziny. Ceremonia otwarcia Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017 będzie imponującym wstępem do największej sportowej imprezy tego roku w Polsce.Łącznie na arenie przy al. Śląskiej powstaną konstrukcje o wadze 270 ton. Scenografia zajmie 25 tysięcy m2 i wykorzystanych zostanie 800 m2 ekranów diodowych. Wszystko przywiezione zostanie przez 60 tirów, a pracować przy tym będzie ponad 300 pracowników technicznych. Do tego trzy sceny, 400 artystów, w tym orkiestra symfoniczna, grupy taneczne i gwiazdy muzyki.

– Przed nami największe wydarzenie sportowe 2017 roku w Polsce. Przez 10 dni Wrocław będzie areną rywalizacji około czterech tysięcy sportowców, których zmagania będą poruszały tłumy kibiców, zarówno w mieście, jak i wielu miejscach na całym świecie, za pośrednictwem transmisji telewizyjnych i Internetu – mówi Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Adam Krzesiński, Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego: – W PKOl jesteśmy przekonani, że sport jest jeden, że nie można go dzielić na ten olimpijski i nieolimpijski. Dziś nie wiemy, jakie dyscypliny znajdą się w programie Igrzysk za kilka, kilkanaście lat. Wspieramy Wrocławski Komitet Organizacyjny i reprezentację Polski na TWG2017. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku Igrzysk Olimpijskich, nasza kadra weźmie udział w ceremonii otwarcia The World Games 2017 jednolicie ubrana, a 19 lipca odbędzie się uroczyste ślubowanie sportowców.

Koncepcję artystyczną ceremonii otwarcia The World Games wymyślił scenarzysta i reżyser Krzysztof Materna. Odpowiada on nie tylko za reżyserię całego widowiska, ale także pracuje nad szczegółami scenariusza, kieruje pracą artystów, choreografów, kompozytorów, specjalistów od nagłośnienia, oświetleniowców i efektów specjalnych, tworząc spójną wizję ceremonii. – Jest dla mnie zaszczytem oraz ogromną przyjemnością, że zostałem wybrany na scenarzystę i reżysera tak ważnej uroczystości, jak otwarcie The World Games we Wrocławiu. Jest to dla mnie również spotkanie z publicznością wspaniałego miasta. Miasta otwartego, miasta ludzi pogodnych, z dobrą energią, uczestniczących we wszystkich wydarzeniach kulturalnych stolicy Dolnego Śląska. To wielkie wyzwanie, bo uroczystość otwarcia Igrzysk jest również powitaniem uczestników tej wielkiej imprezy i  międzynarodowej publiczności.

Za stronę organizacyjną ceremonii otwarcia odpowiada agencja WALK Events. Jej dyrektorem zarządzającym jest Bartosz Bieszyński, który z branżą eventową związany jest od ponad 12 lat. To on prowadzi zespół przygotowujący ceremonię otwarcia The World Games. – Tak duże przedsięwzięcie wymaga ogromnej ilości sprzętu, materiałów i ludzi. Możliwość realizacji ceremonii otwarcia jest dla nas nie tylko wyróżnieniem, ale przede wszystkim wyzwaniem i ważnym zobowiązaniem, które podejmujemy wobec tysięcy sportowców biorących w niej udział oraz widzów na całym świecie. Od 17 lipca rozpoczynamy próby z artystami – mówi Bieszyński.

„Radzimir „Jimek” Dębski, Steve Nash&TurntableOrchestra, Dawid Kwiatkowski, Kamil Bednarek, Igor Herbut z zespołu Lemon, czy BeMy. To tylko część gwiazd muzycznych jakie będzie można zobaczyć i usłyszeć podczas tego wydarzenia.

Bilety na ceremonię otwarcia dostępne są na stronie ebilet.pl. Ceny zaczynają się już od 10 złotych za bilet normalny. Na stronie ebilet.pl kupować można także bilety na wszystkie zawody sportowe w ramach The World Games 2017.

– Ceremonia otwarcia będzie mocnym wstępem do Igrzysk, ich wizytówką. Chcemy w sposób uniwersalny zaprezentować Wrocław, Dolny Śląsk i Polskę. To będzie bardzo ważny moment dla całej imprezy, bo już wiemy, że transmisja trafi do wielu krajów na całym świecie, od Niemiec po Chiny – podkreśla Marcin Przychodny, prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017.

 

Źródło: www.theworldgames2017.com