Aeroklub Polski poszukuje artystów, rysowników, malarzy, którzy na 100-lecie Aeroklubu Polskiego ciekawym stylem i wykonaniem zaprezentują swój pomysł na upamiętnienie na kartach Księgi Pamiątkowej AP sportowych sukcesów polskich pilotów z ostatnich lat oraz jubileuszowych pokazów lotniczych.
Księga Pamiątkowa Aeroklubu Polskiego jest prowadzona od 1931 roku. Nasi przodkowie na jej łamach zapisywali najważniejsze wydarzenia lotnicze. Znajdziemy w niej wpisy m.in. o zwycięstwie Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w zawodach Challenge w Berlinie w dniu 28 sierpnia 1932 roku, wygranych Polaków w Pucharze Gordona Bennetta w latach 30-tych, pobitych rekordów Pelagii Majewskiej.
W Księdze Pamiątkowej AP swoje autografy złożyły najznakomitsze postaci polskiego lotnictwa. Bez wątpienie zawiera ona część chlubnej historii Polski i lotnictwa.
100-lecie istnienia AP to wydarzenie o dużej wadze i znaczeniu. W księdze nie może zabraknąć zapisów tego jubileuszu oraz światowych sukcesów polskich zawodników, które potwierdzają kontynuację dorobku naszych przodków na przestrzeni wieku. Na kolejnych kartach Księgi Pamiątkowej chcemy uwiecznić m.in. triumf Polaków w 62. Pucharze Gordona Bennetta w 2018 roku; historyczne zwycięstwo Patrycji Pacak, która, zwyciężając w 2019 roku w 10. Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Akrobacji w Rumunii, została pierwszą kobietą w historii, która osiągnęła mistrzowski tytuł w akrobacji szybowcowej; spektakularne zwycięstwo polskiej reprezentacji samolotowej w 2019 roku w Hiszpanii, która podczas 24. Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym w Hiszpanii zajęła całe podium, nie dając szans rywalom.
Dziś Księga Pamiątkowa Aeroklubu Polskiego to wyjątkowy eksponat o historycznym znaczeniu, którego częścią możesz stać się właśnie Ty!
Jeśli umiesz rysować albo może jesteś profesjonalnym artystą, ze „świeżym okiem” i wyczuciem, a dodatkowo pasjonujesz się lotnictwem – zapraszamy do podjęcia wyzwania wykonania jubileuszowego rysunku w Księdze Pamiątkowej Aeroklubu Polskiego!
Zapraszamy osoby, które z ołówkiem, kredką, pędzlem w ręku potrafią przelać swoje pomysły na papier!
Aby wziąć udział w stworzeniu wyjątkowego dzieła i zapisać się na kartach 100-letniej historii Aeroklubu Polskiego należy swoje przykładowe prace wysyłać na adres biuro@aeroklubpolski.pl. Każdy może przesłać dowolną liczbę prac. Na zgłoszenia czekamy do 30 września br.
Ta okazja może czekać właśnie na Ciebie!
Powodzenia!