Mistrzowie

Marek Furtak

Marek Furtak

Drugi Wicemistrz Świata w kat. PF1 – motoparalotnie jednomiejscowe start z nóg

(Aeroklub Warszawski)

Maciej Pośpieszyński

Maciej Pośpieszyński

Mistrz Świata w akrobacji szybowcowej klasa Unlimited

(Aeroklub Warszawski)

Sebastian Kawa

Sebastian Kawa

Drugi Wicemistrz Świata 2015 w sporcie szybowcowym – wyścigi szybowcowe

Mistrz Europy 2015 w sporcie szybowcowym – klasa 18-metrowa • Mistrz Światowych Igrzysk Lotniczych w sporcie szybowcowym – szybowcowy wyścig równoległy

(Aeroklub Bielsko-Bialski)

Leszek Małmyga

Leszek Małmyga

Wicemistrz Świata 2016 w sporcie modelarskim – Modele Kosmiczne, klasa S4A

Mistrz Europy 2015 w sporcie modelarskim – Modele Kosmiczne, klasa S4A

(Aeroklub Ziemi Lubuskiej)

Henryk Orwat

Henryk Orwat

Drugi Wicemistrz Świata 2016 w sporcie mikrolotowym klasa WL1 – motolotnie jednomiejscowe • Mistrz Europy 2015 w sporcie mikrolotowym klasa WL1 – motolotnie jednomiejscowe

(Aeroklub Leszczyński)

Przemysław Jurkiewicz, Dominika Jurkiewicz

Przemysław Jurkiewicz
Dominika Jurkiewicz

Drudzy Wicemistrzowie Świata 2016 w sporcie mikrolotowym – klasa WL2 – motolotnie dwumiejscowe

Mistrzowie Europy 2015 w sporcie mikrolotowym – klasa WL2 – motolotnie dwumiejscowe

(Aeroklub Pomorski)
(Stowarzyszenie Grupa Falco 2)

Bolesław Radomski, Dariusz Lechowski

Bolesław Radomski
Dariusz Lechowski

Wicemistrzowie Światowych Igrzysk Lotniczych 2015 w sporcie samolotowym – latanie nawigacyjne, Air Navigation Race i TOP Air Navigation Race

(Aeroklub Pomorski)
(Aeroklub Krakowski)

Paweł Łasocha

Paweł Łasocha

Wicemistrz Świata w sporcie modelarskim – w grupie wiekowej juniorów – modele rakiet czasowych z taśmą – S6A

(Stowarzyszenie Sportowe Modelarzy Grudziądzkich)

Sławomir Talowski

Sławomir Talowski

Wicemistrz Świata 2015 w akrobacji szybowcowej – klasa Advanced

(Aeroklub Częstochowski)

Łukasz Wójcik

Łukasz Wójcik

Mistrz Europy 2015 w sporcie szybowcowym – klasa Standard

(Aeroklub Włocławski)

Kamil Mańkowski

Kamil Mańkowski

Drugi Wicemistrz Świata w sporcie motoparalotniowym w klasie PF1 – motoparalotnie jednomiejscowe, start z nóg

(Stowarzyszenie Grupa Falco 2)

Jarosław Balcerzewski, Magdalena Kłoss

Jarosław Balcerzewski
Magdalena Kłoss

Drudzy Wicemistrzowie Świata w sporcie motoparalotniowym – klasie PL2 – motoparalotnie dwumiejscowe, start z podwozia

(Stowarzyszenie Grupa Falco 2)

Michał Wieczorek, Marcin Wieczorek

Michał Wieczorek
Marcin Wieczorek

Wicemistrzowie Świata 2016 w sporcie samolotowym latanie rajdowe, kategoria Unlimited • Drudzy Wicemistrzowie Świata w sporcie samolotowym latanie rajdowe, kategoria Unlimited

(Aeroklub Krakowski)

Piotr Ficek

Piotr Ficek

Wicemistrz Świata 2015 w sporcie motoparalotniowym slalom w klasie PF1 – motoparalotnie jednomiejscowe • Wicemistrz Światowych Igrzysk Lotniczych 2015 w sporcie motoparalotniowym

(Aeroklub Krakowski)

Krzysztof Romicki

Krzysztof Romicki

Wicemistrz Europy w sporcie motoparalotniowym slalom w klasie PL1 – motoparalotnie jednoosobowe, start z podwozia

(Aeroklub Warszawski)

Piotr Ficek, Andrzej Malkusz, Kamil Mańkowski

Piotr Ficek
Andrzej Malkusz
Kamil Mańkowski

Wicemistrzowie Europy w sporcie motoparalotniowym w sztafecie

(Aeroklub Warszawski)
(Stowarzyszenie Grupa Falco 2)
(Stowarzyszenie Grupa Falco 2)

Jacek Żurowski

Jacek Żurowski

Wicemistrz Europy w sporcie modelarskim konkurencja modeli szybowców sterowanych mechanicznie – F1E

(Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych)

Wojciech Bógdał

Wojciech Bógdał

Drugi Wicemistrz Świata 2016 w sporcie motoparalotniowym w klasie PL1 – motoparalotnie jednoosobowe • Wicemistrz Europy 2016 w sporcie motoparalotniowym slalom w klasie PL1 – motoparalotnie jednoosobowe • Wicemistrz Europy 2016 w sporcie motoparalotniowym slalom w klasie PF1 – motoparalotnie jednoosobowe • Mistrz Świata 2015 w sporcie motoparalotniowym slalom w klasie PL1 – motoparalotnie jednoosobowe

(Aeroklub Ziemi Mazowieckiej)

Wojciech Byrski

Wojciech Byrski

Drugi Wicemistrz Świata w sporcie modelarskim konkurencja zdalnie sterowanych modeli szybowców do lotów termicznych – F3J

(Aeroklub Bielsko-Bialski)

Ewa Prawicka-Linke

Ewa Prawicka-Linke

Mistrzyni Europy 2015 w sporcie balonowym

(Leszczyński Klub Balonowy)

Michał Szamborski, Marcin Szamborski

Michał Szamborski
Marcin Szamborski

Wicemistrzowie Światowych Igrzysk Lotniczych 2015 w sporcie śmigłowcowym

(Stowarzyszenie Lotnicze Helisport)

Artur Kielak

Artur Kielak

Wicemistrz Światowych Igrzysk Lotniczych 2015 w akrobacji samolotowej

(Aeroklub Śląski)

Wojciech Bamberski

Wojciech Bamberski

Mistrz Światowych Igrzysk Lotniczych 2015 w sporcie balonowym – sterowiec

(Aeroklub Krakowski)

Łukasz Błaszczyk

Łukasz Błaszczyk

Mistrz Europy 2015 w sporcie szybowcowym – klasa Standard

(Aeroklub Ostrowski)

Andrzej Rusinowski

Andrzej Rusinowski

Mistrz Europy Juniorów 2015 w sporcie modelarskim – Modele Kosmiczne, klasa S7

(Aeroklub Podkarpacki)

Bartłomiej Chołody

Bartłomiej Chołody

Mistrz Europy Juniorów 2015 w sporcie modelarskim – Modele Kosmiczne, klasa S4A

(Aeroklub Lubelski)

Konrad Żurowski

Konrad Żurowski

Drugi Wicemistrz Świata 2015 w sporcie modelarskim – Modele Szybowców Sterowanych Mechanicznie

(Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych)

Daniel Walkowiak, Olga Karwańska

Daniel Walkowiak
Olga Karwańska

Drudzy Wicemistrzowie Świata 2015 w sporcie motoparalotniowym – klasa PL2 – motoparalotnie dwumiejscowe

(Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe)

Piotr Geło

Piotr Geło

Drugi Wicemistrz Świata 2015 w sporcie motoparalotniowym – slalom w klasie PL1 – motoparalotnie jednoosobowe

(Aeroklub Warszawski)

Bolesław Radomski

Bolesław Radomski

Drugi Wicemistrz Świata 2015 w sporcie samolotowym – latanie precyzyjne

(Aeroklub Pomorski)

Marcin Skalik

Marcin Skalik

Wicemistrz Świata 2015 w sporcie samolotowym – latanie precyzyjne

(Aeroklub Częstochowski)

Andrzej Sołtyk

Wicemistrz Świata Juniorów 2015 w sporcie spadochronowym – akrobacja dowolna

(Aeroklub Częstochowski)

Maja Kuczyńska

Maja Kuczyńska

Mistrzyni Świata Juniorów 2015 w sporcie spadochronowym – akrobacja dowolna

(Aeroklub Częstochowski)

Mikołaj Stryja

Mikołaj Stryja

Mistrz Świata Juniorów 2015 w sporcie modelarskim – Modele Szybowców Sterowanych Mechanicznie

(Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych)

Marcin Bernat

Marcin Bernat

Drugi Wicemistrz Świata 2015 w sporcie motoparalotniowym – slalom w klasie PF1 – motoparalotnie jednoosobowe

(Aeroklub Warszawski)

Tomasz Krotecki, Ewelina Krotecka

Tomasz Krotecki
Ewelina Krotecka

Wicemistrzowie Świata 2015 w sporcie motoparalotniowym – klasa PL2 – motoparalotnie dwumiejscowe

(Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe)

Tomasz Filus

Tomasz Filus

Wicemistrz Świata Juniorów 2016 w sporcie balonowym – balony na ogrzane powietrze

(Klub Sportów Balonowych )

Jerzy Makula

Jerzy Makula

Drugi Wicemistrz Świata 2016 w akrobacji lotniczej – akrobacja szybowcowa

Andrzej Malkusz, Adrianna Malkusz

Andrzej Malkusz
Adrianna Malkusz

Wicemistrzowie Świata 2015 w sporcie motoparalotniowym – klasa PL2 – motoparalotnie dwumiejscowe

(Aeroklub Warszawski)
(Stowarzyszenie Grupa Falco 2)

Mirosław Wrześniewski

Mirosław Wrześniewski

Drugi Wicemistrz Świata 2016 w akrobacji lotniczej – akrobacja szybowcowa

(Aeroklub Poznański)

Tomasz Kudaszewicz

Tomasz Kudaszewicz

Mistrz Świata 2009 w sporcie motoparalotniowym w klasie PL1 – motoparalotnie jednomiejscowe • Wicemistrz Świata 2007 w sporcie motoparalotniowym w klasie PL1 – motoparalotnie jednomiejscowe

(Stowarzyszenie Grupa Falco2)