Samoloty

10.08.2018 r.

Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów

W imieniu Komisji Samolotowej AP, Aeroklubu Polskiego i Centrum Lotniczego PWSZ w Chełmie mamy przyjemność przekazać zaproszenie i pismo organizacyjne na 61. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Seniorów oraz 47. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Juniorów.

Gorąco zachęcamy do rywalizacji sportowej. Zawody w Chełmie zakończą tegoroczną edycję Samolotowego Nawigacyjnego Pucharu Polski.

Marcin Wieczorek

Szczegóły dotyczące rywalizacji w tych zawodach znajdują się w załączonym piśmie organizacyjnym.

Pismo organizacyjne – Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski  Zobacz

8. Rajdowe Mistrzostwa Polski

W imieniu Komisji Samolotowej AP oraz Aeroklubu Nowy Targ zapraszamy serdecznie na 8. Rajdowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 4-8 lipca br. w Nowym Targu.

Rajdowe Mistrzostwa Polski zaliczane są do Samolotowego Rajdowego Pucharu Polski i są ostatnim elementem przygotowań Rajdowej Reprezentacji Polski przed 21. Rajdowymi Mistrzostwami Świata w Dubnicy (Słowacja). W dniu zlotu, 4 lipca od godziny 10:00, planowany jest trening Rajdowej Kadry Narodowej pod nadzorem kadry trenerskiej – trenera Ryszarda Michalskiego oraz asystenta trenera Stanisława Cieślaka.

Szczegóły dotyczące rywalizacji w tych zawodach znajdują się w załączonych dokumentach.

37. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika

Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Aeroklubu Polskiego na rok 2018 w dniach 6 – 10.06.2018 r. w Górskiej Szkole Szybowcowej „ŻAR” na lotnisku w Międzybrodziu Żywieckim zostaną przeprowadzone 37. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika, które są zaliczane do Samolotowego Rajdowego Pucharu Polski. Organizatorem zawodów jest Górska Szkoła Szybowcowa ŻAR AP, przy współudziale Aeroklubu Polskiego i Komisji Samolotowej AP.

Szczegóły uczestnictwa w zawodach znajdują się w załączonym piśmie organizacyjnym.

Pismo organizacyjne – 37. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika  Zobacz

28.04.2018 r.

56. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki

Aeroklub Krakowski wraz z Aeroklubem Polskim i Komisją Samolotową zaprasza na 56. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki, który jest zaliczany do Samolotowego Pucharu Polski. Zawody odbędą się w dniach 10-13.05.2018 r. w Aeroklubie Krakowskim na lotnisku w Pobiedniku Wielkim.

Więcej informacji dostępne jest w załączonym piśmie organizacyjnym. Zapraszamy.

Pismo organizacyjne – 56. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki  Zobacz

27.04.2018 r.

Trening Samolotowej Kadry Narodowej

Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Aeroklubu Polskiego na rok 2018 w dniach od 8 do 10 maja 2018 r. w Aeroklubie Krakowskim na lotnisku w Pobiedniku Wielkim zostanie przeprowadzony trening zawodników Samolotowej Kadry Narodowej w lataniu precyzyjnym.

Szczegółu w załączonym piśmie organizacyjnym. Gorąco zachęcamy do udziału.

Pismo organizacyjne – trening Kadry Narodowej   Zobacz

23.03.2018 r.

Trening i zawody w Częstochowie.

W imieniu Aeroklubu Częstochowskiego i Komisji Samolotowej Aeroklubu Polskiego zapraszamy na trening KN w Lataniu Precyzyjnym oraz 13. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Wacława Wieczorka. W załączeniu pisma organizacyjne. Gorąco zachęcamy do udziału w rywalizacji sportowej w sezonie 2018.

Jednocześnie informujemy, że w dniu 5 kwietnia br. odbędzie się spotkanie z nowym Przewodniczącym Komisji Samolotowej AP – kol. Januszem Zdulskim. Będzie to doskonała okazja do poznania się, a jednocześnie dyskusji o sprawach organizacyjnych, sportowych i o tegorocznych Rajdowych MŚ w Dubnicy.

Więcej o zawodach pod adresem

Pismo organizacyjne – trening Częstochowa 2018  Zobacz

Pismo organizacyjne – OZS im.Wacława Wieczorka 2018   Zobacz

12.03.2018 r.

Kalendarz imprez sportowych w 2018 r.

W załączeniu przedstawiamy kalendarz imprez w sporcie samolotowym w 2018 r.

Kalendarz imprez samolotowych w 2018 r.   Zobacz

Zapraszamy wkrótce