Juniorzy Kadry Samolotowej rozpoczynają sezon

Zawodnicy z juniorskiego składu Samolotowej Reprezentacji Polski jeszcze w tym miesiącu zainaugurują sezon zgrupowaniem, które odbędzie się na lotnisku PWSZ w Chełmie. W treningu weźmie udział dziewięciu pilotów Samolotowej Kadry Narodowej.

Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Aeroklubu Polskiego na rok 2017, w dniach 30 marca – 2 kwietnia na lotnisku w Depułtyczach Królewskich zostanie przeprowadzony trening pilotów Samolotowej Kadry Narodowej Juniorów.

Trening jest organizowany przez Aeroklub Polski przy współudziale Komisji Samolotowej AP. Gospodarzem treningu jest zarządzająca lotniskiem Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie.

Warunkiem uczestnictwa w treningu każdego zawodnika pilota i nawigatora jest posiadanie ważnej licencji sportowej w sporcie samolotowym. Oprócz tego pilot – dowódca załogi musi posiadać ważną licencję pilota samolotowego lub odpowiednio świadectwo kwalifikacji.

W skład kierownictwa treningu wchodzą: Marcin Skalik – Kierownik Treningu, jego zastępcą będzie Łukasz Puzio, dyrektor Centrum Lotniczego PWSC w Chełmie, a o prawidłowy przebieg treningu zadba Stanisław Cieślak jako Główny Sędzia Treningu.

Foto: www.samolotowa.pl