Kolorowe Bemowo – 20. Latawce na Bemowie

Impreza ma charakter sportowo-rekreacyjny. Będą to otwarte mistrzostwa Aeroklubu Warszawskiego w kategorii latawców płaskich (FLP) i skrzynkowych (FLS). Zgodnie z regulaminem  Aeroklubu Polskiego, mogą w nich uczestniczyć dziewczęta i chłopcy w wieku do lat 14 – przy czym bierze się pod uwagę tylko rok urodzenia. W celu popularyzacji latawców wśród najmłodszych, organizator przeprowadzi dodatkową klasyfikację dla zawodników do lat 10.

Warunkiem uczestnictwa (w tym także osób niezrzeszonych) jest zgłoszenie się z latawcem do komisji sędziowskiej w dniu zawodów – o godz. 9:00. Dla zwycięzców indywidualnych i drużynowych przewidziano dyplomy, puchary i wiele ciekawych nagród.

Atrakcje dodatkowe (dla wszystkich zwolenników rekreacji latawcowej – wiek bez ograniczeń):
• konkurs otwarty OPEN, w którym będzie można startować latawcami dowolnej konstrukcji. Ze względów organizacyjnych, w konkursie OPEN oceniane będą tylko te latawce, które z powodów regulaminowych nie mogły być demonstrowane w żadnej z konkurencji: FLP, FLS i FLA,
• konkurs latawców akrobacyjnych (FLA),
• warsztaty latawcowe dla maluchów pn. „fabryka latawczyka”,
• pokazy modeli latających i latawców tkaninowych.

Warto nadmienić, że zawody latawcowe w Polsce, zwane „Świętem Latawca”, mają ponad 50-letnią historię i odbywają się pod patronatem Aeroklubu Polskiego.

Sześć godzin w latawcowym klimacie daje uczestnikom wiele radości i sporo emocji – wszak to poważna walka o mistrzowskie tytuły wszystkich Młodzików z Warszawy i okolic! Jednym słowem, to wspaniała impreza rekreacyjna na świeżym powietrzu. Po kilkunastu latach rozgrywania „Latawców na Bemowie”  najmłodsi modelarze z warszawskich klubów wiedzą już, że bemowska impreza obfituje w atrakcyjne puchary, nagrody i dyplomy. Wszyscy mistrzowie, otrzymają dyplomy, medale i puchary.

Wszystkich fanów latawcowego szaleństwa serdecznie zapraszamy na lotnisko!

Program 20. Mistrzostw Warszawy Młodzików

Więcej szczegółów o imprezie i formularz zgłoszenia dla uczestników grupowych można znaleźć na stronie www.bemowskie.pl/aeromodelklub

Żródło: dla pilota