Lotnicy włączają się do walki z nowotworami krwi!

W sobotę 18 lutego podczas Gali Finałowej 2. Plebiscytu na 10 najlepszych polskich sportowców lotniczych „Cumulusy 2016” Fundacja DKMS, wspólnie z Air Sports Promotion, będzie prowadzić rejestrację potencjalnych Dawców szpiku. Serdecznie zapraszamy wszystkich Gości, aby włączyli się do walki z nowotworami krwi!

W trakcie Gali Finałowej „Cumulusy 2016” Goście będą mogli zarejestrować się jako potencjalni Dawcy szpiku, a tym samym dać szansę na życie osobom cierpiącym na nowotwory krwi i potrzebującym przeszczepienia. Stanowisko rejestracyjne będzie oznaczone logotypami Fundacji DKMS w charakterystycznych biało-czerwonych barwach. Rejestracja trwa około 10 minut i polega na przeprowadzeniu wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Zapraszamy i zachęcamy do rejestracji.

Zarejestrować można się także przez internet na www.dkms.pl.

Pomożesz? Bo możesz – masz to w genach!

O Fundacji DKMS:

Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja pożytku publicznego oraz jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowanych jest ponad 1 007 724 potencjalnych Dawców szpiku, spośród których 3 669 osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym szansę na życie. Misją Fundacji DKMS jest bowiem znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta chorującego na nowotwory krwi i potrzebującego przeszczepienia szpiku lub krwiotwórczych komórek macierzystych. Fundacja DKMS należy do rodziny DKMS, jednej z największych baz Dawców szpiku na świecie, liczącej obecnie ponad 6 mln zarejestrowanych potencjalnych Dawców.

Kontakt do Fundacji DKMS:
Piotr Aniśko, Koordynator ds. Rekrutacji Dawców
e-mail: piotr.anisko@dkms.pl; tel.: +48 22 882 95 62;

* stan na koniec grudnia 2016 r.