VIII Międzynarodowy Festiwal Filmów Lotniczych / Letnie Kino Lotnicze

Letnie Kino Lotnicze jest najnowszym projektem programowym realizowanym w ramach   VIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Lotniczych / Fly Film Festival 2017.

Fly Film Festival to jedyny projekt w Europie mający charakter filmowo-lotniczy, do udziału w którym zapraszamy producentów i autorów filmów z całego świata.  W dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 480 filmów z 42 krajów świata.

Fly Film Festival prezentuje filmy koncentrujące się na lotnictwie wojskowym, cywilnym, sportowym ale także produkcje dotyczące paralotniarstwa, modelarstwa i astronautyki. W ramach festiwalowych pokazów specjalnych przedstawiane są także historyczne filmy lotnicze.

Organizatorzy zapraszają także na spotkania m in. z Motoparalotniowymi Mistrzami Świata Pawłem Kozarzewskim i Marcinem Krakowiakiem a także z Kapitanem Bolesławem Radomskim, wielokrotnym Mistrzem Świata w lataniu Prezcyzyjnym.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Lotniczych przeprowadzany jest w 3 kategoriach: film fabularny; film dokumentalny, reportaż; film amatorski. Do tegorocznej VIII edycji filmy można zgłaszać do 15 października 2017. Partnerem Fly Film Festiwal jest Magazyn Lotniczy Skrzydlata Polska.

Projekcje filmów odbędą się w dniach 5-9 lipca 2017 od godz. 18:00 w Kinie Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4.