W Lesznie zakończyły się 16. Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie 15m i Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe w kl. Klub A i Klub B.
W tym roku niestety to pogoda „rozdawała karty”. Ale ostatecznie udało się rozegrać zawody i po trzech konkurencjach Mistrzostwo Polski wywalczył Jakub Barszcz (Aeroklub Orląt w Dęblinie), srebrny medal zdobył Piotr Jarysz (Aeroklub Leszczyński) a Łukasz Błaszczyk (Aeroklub Ostrowski) zakończył Mistrzostwa z brązowym krążkiem, który jest jednocześnie jego 13. medalem rangi Mistrzostw Polski.
Rywalizacja podczas Ogólnopolskich Zawodów Szybowcowych w kl. Klub A i Klub B wyłoniła następujące podium:
Kl. Klub A
1. Mirosław Hercog (Aeroklub Poznański)
2. Marcin Szymura (Aeroklub Rybnickiego Okręgu Węglowego)
3. Piotr Ligwiński (Aeroklub Łódzki)
Kl. Klub B
1. Antoni Wojciechowski (Aeroklub Leszczyński)
2. Dawid Makowski (Aeroklub Kielecki)
3. Anna Naumienia
Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników i pięknej rywalizacji! 👏
- Wyniki SMP 15m: https://www.soaringspot.com/…/task-3-on-2026-05-12/total
- Wyniki OZS CLUB A: https://www.soaringspot.com/…/task-3-on-2026-05-12/tota
- Wyniki OZS CLUB B: https://www.soaringspot.com/…/task-3-on-2026-05-12/total
GOBLL AP
CSS
GSS
Aeropartner





