I Paralotniowe Zawody na Celność Lądowania na Żarze

W dniach 3-4 października 2015 r. odbędą się I Paralotniowe Zawody na Celność Lądowania na Żarze. Organizatorami imprezy są Górska Szkoła Szybowcowa Żar, Beskidzkie Stowarzyszenie Paralotniowe oraz Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe.

GSS Zawody-na-celność

W najbliższy weekend, 3-4 października 2015 r. zostaną rozegrane I Paralotniowe Zawody na Celność Lądowania na Żarze. Będzie to swoista integracji ze środowiskiem paralotniowym, równie silnie związanym z górą Żar, co szybownicy.

Podczas zawodów w dostępnym czasie odbędzie się maksymalnie sześć pełnych kolejek. Do uznania zawodów za ważne musi odbyć się co najmniej jedna pełna kolejka. Ostateczna liczba kolejek zostanie ustalona przez kierownika zawodów i kierownika ds. bezpieczeństwa i zostanie oznajmiona zawodnikom na odprawie.

Dla najcelniejszego pilota Górska Szkoła Szybowcowa przekazała nagrodę w postaci lotu szybowcem. Dla pozostałych uczestników przygotowano paralotniowe nagrody rzeczowe przyznane w losowaniu.

Rejestracja zawodników (max. liczba pilotów: 40) odbędzie się w dniu 3.10.2015 w godz. 8:00-9:00 w Biurze zawodów, zlokalizowanym w Górskiej Szkole Szybowcowej na Żarze. O przyjęciu do zawodów decyduje kolejność stawienia się w biurze.

Udział w zawodach jest darmowy. Piloci będą musieli jedynie pokryć koszt pierwszego wyjazdu na start oraz ewentualnych wyjazdów z Kozubnika. Gdyby pogoda nie dopisała, cel podczas zawodów będzie alternatywnie umieszczony w Kozubniku zamiast na lotnisku. Między lotniskiem a startowiskiem będzie kursował darmowy bus. 

Organizatorami imprezy są Górska Szkoła Szybowcowa Żar, Beskidzkie Stowarzyszenie Paralotniowe oraz Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe.

Aktualności