II Puchar Świata w Indoor Skydivingu odbędzie się w dniach 11-16 października 2016 w tunelu aerodynamicznym Flyspot w Morach pod Warszawą. W zawodach wezmą udział najlepsi światowi zawodnicy, w tym silna reprezentacja Polski.
II Puchar Świata w Indoor Skydivingu to największa w historii i najważniejsza tegoroczna impreza w Indoor Skydivingu na świecie. Do Warszawy zjadą największe gwiazdy światowego spadochroniarstwa, żyjące legendy sportów ekstremalnych. W dniach 11-16 października będą oni rywalizować o najwyższe trofea sportowe w Indoor Skydivingu. W zawodach wezmą udział reprezentanci 29 krajów: 112 zespołów i solistów, w sumie 350 zawodników.
Polska reprezentacja
Formation Skydiving
Sky4Four – Sky4Four to Reprezentacja Polski w Skokach Spadochronowych w dyscyplinie FS4, której bazą są Skydive Warszawa ze Strefą w Chrcynnie i Tunel Aerodynamiczny Flyspot. Osiągnięcia: w 2015 roku Anna Barańska została rekordzistką Polski w największej formacji kobiecej, a cały zespół Sky4Four wziął udział w ustanowieniu rekordu Polski formacji spadochronowej 100way – http://www.sky4four.com/index.php
No Mercy – w skład zespołu No Mercy, reprezentującego Polskę w zespołowej akrobacji spadochronowej FS4, wchodzi pięć zawodniczek: Maja Ważniewicz, Kinga Komorowska, Karina Laszuk, Iwona Raczkiewicz i Olimpia Patej. Ich determinacja, 20 letnie doświadczenie w sporcie, wola walki oraz wielkie zaangażowanie zadecydowały o powstaniu drużyny, która jako pierwsza w historii polskiego spadochroniarstwa została powołana do reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej. Team powstał w 2014 roku, ale to nie przeszkodziło No Mercy zostać najbardziej rozpoznawalną kobiecą drużyną zespołowej akrobacji FS4 w Polsce już w drugim sezonie istnienia. Osiągnięcia m.in.: III miejsce na Mistrzostwach Europy w Holandii w zespołowej akrobacji spadochronowej FS4 w 2015 oraz team No Mercy został sklasyfikowany w I dziesiątce Światowego Rankingu Najlepszych Tunelowych Zespołów Kobiecych w zespołowej akrobacji spadochronowej (liga NSL).
Flyspot Chicks – zespół istnieje od 2014 roku. Ich osiągnięcia to m.in.: I miejsce w Word Games w kategorii A w Bedford 2015, I miejsce Flyspot Open w kategorii AA w listopadzie 2015, III miejsce w Clash of Champions w Dubaju w kategorii AA, II miejsce w kategorii AA w World Games w Bedford w kategorii AA.
Vertical Formation Skydiving
Flyspot Definition – oficjalna Reprezentacja Polski w czwórkach wertykalnych Poland National Team 4way VFS w składzie – Dariusz „Dafi” Filipowski, Sebastian „Seba” Matejek, Piotr „Tony” Bereda, Rafał „Raffi” Popławski. Mają na swoim koncie szereg sukcesów sportowych, m.in.: I miejsce VFS OPEN, I miejsce FAI Polish Championship of Indoor Skydiving, 2014, II miejsce VFS Open 1st FAI World Cup of IndoorSkydiving 2014, III miejsce VFS Open European Championship 2013.
https://www.facebook.com/Fly-Definition-Polish-VFS-Team-559655750716606/
Skyriders
Team AVFSome
Freestyle
Maja Kuczyńska – szesnastoletnia Mistrzyni Świata Juniorów w akrobacjach w tunelu aerodynamicznym. W wieku 10 lat wykonała swój pierwszy skok ze spadochronem i od tego momentu zakochała się w lataniu! Koronną dyscypliną Mai jest solo freestyle, w którym odnosi światowe sukcesy, m.in.: II miejsce w międzynarodowych zawodach tunelowych Wind Games w Hiszpanii w kategorii Freestyle, 2016; IX miejsce w plebiscycie „Złota Dziesiątka sportowców lotniczych 2015”; Mistrzyni Świata Juniorów na pierwszych oficjalnych Mistrzostwach Świata FAI w Pradze w kategorii Freestyle, 2015.
https://www.facebook.com/Kuczynska.Maja/
Andrzej Sołtyk – Wicemistrz Świata juniorów we Freestyle, Praga 2015
https://www.facebook.com/Andrzej-Soltyk-1681882475358964/
Aleksandra Sołtyk
Marta Jachacy
Dynamic 2-way
Vipers
Oldboy Warriors
Zawody Pucharu Świata odbywają się co dwa lata na zmianę z Mistrzostwami Świata i w swej istocie są imprezą o najwyższym stopniu trudności. Wynika to głównie z tego, że o ile w Mistrzostwach Świata może brać udział wyłącznie jeden zespół w danej dyscyplinie z danego kraju, to w Pucharze Świata potęgi narodowe mogą takich zespołów wystawić aż cztery. Wszystko to przekłada się na znacznie wyższy poziom rywalizacji sportowej.
Dodatkową zaletą zawodów rozgrywanych w tunelu aerodynamicznym jest bardzo duża łatwość śledzenia całej rywalizacji przez widzów. Wszystko odbywa się w zamkniętej przestrzeni tunelu aerodynamicznego, zawody mają bardzo dużą dynamikę i wzbudzają wielkie zainteresowanie kibiców.
Wartym zaznaczenia wydaje się fakt, że Indoor Skydiving jest jedyną dyscypliną sportów lotniczych spełniającą wymogi stawiane przed sportami olimpijskimi i mającą realne szanse na dołączenie do tej rodziny.